Херцозите на Кембридж се радват на имидж на модерни родители, но протоколът по появата на техния наследник е доста строг и със стародавни традиции.
Преди години например министърът на вътрешните работи на Великобритания е бил задължен да присъства на кралското раждане, за да удостовери легитимността на бъдещия престолонаследник. Херцогинята на Кембридж ще избегне тази процедура, която е загърбена от 30-те години на миналия век, съобщава бТВ. За сметка на това принц Уилям ще присъства на раждането, както навремето баща му принц Чарлз бе в родилното при появата на двете си деца.
Кралицата и най-близкият кръг на кралското семейство първи ще бъдат информирани за щастливата новина след раждането на бебето, а след това и родители на Катрин. След това новината ще бъде официално оповестена в официално съобщение, подписано от кралските лекари. То ще бъде изложено в двора на Бъкингамския дворец върху триножник - същия, използван при оповестяването на раждането на принц Уилям. Модерните времена задължават Бъкингамският двореца да оповести новината едновременно в „Туитър" и „Фейсбук".
След това ще бъдат произведени 62 топовни изстрела от Лондонската кула и 41 от "Грийн парк" в близост до Бъкингамския дворец. Британският флаг ще бъде издигнат над всички официални сгради на Великобритания. Министърът на вътрешните работи ще информира официално кмета на града за събитието, а личният секретар на кралицата - генерал-губернаторите на Общността на нациите.
Дори и днес да узнаем пола на бебето, неговото име ще стане известно доста по-късно, отбелязва Асошиейтед прес. Британците чакаха цяла седмица, преди да узнаят как ще се казва принц Уилям, и цял месец - неговият баща принц Чарлз.
Но отсега е известно, че новият член на кралското семейство ще носи титлата принц или принцеса на Кембридж. Бебето ще бъде кръстено от Англиканската църква, която ще оглави след възкачването си на престола.