НОВИНИ

Италия ни спъна за финал Евро 2013

0 5551 28.09.2013
Булфото

За четвърти пореден път Италия се оказа непреодолимо препятствия за българския национален отбор по волейбол. На полуфинала на европейското първенство в Копенхаген „адзурите“ ни победиха с 3:1.

Волейболистите на България изиграха страхотен първи гейм на полуфинала на Евро 2013 срещу Италия, който се игра на „Паркен Щадион“, но отстъпиха в останалите 3 части и загубиха мача с 1:3 (25:18, 22:25, 15:25, 22:25). Така възпитаниците на Камило Плачи изпуснаха огромния си шанс да се класират за финала и да спорят за титлата, за която утре от 19 часа ще играят Русия и Италия.

Изключителни в защита, както и в атака през центъра, която се оказа голям проблем за българската отбрана. Ключова за успеха на тима на Мауро Баруто се оказа играта на Марио Бирарели, който ни затрудни не само при атаките си, но и с изпълнението на сервис.

България ще спори за бронзовите медали със Сърбия от 16 часа в Копенхаген и директно класиране за Мондиал 2014 в Полша.