Румен Петков се закани да даде постановлението на съдията от Софийския районен съд Мирослав Георгиев, докладчик по делото на Петков срещу вестник „Галерия” до ВСС. Защо в СРС има двойни стандарти, попита Румен Петков.
Петков съди „Галерия” заради публикацията, че има записи, които показват тайни срещи с Бойко Борисов и Георги Първанов, където се е обсъждало финансирането и създаването на АБВ.
„Разпореждането на Софийски районен съд по тъжбата, внесена за клевета, тиражирана във вестник „Галерия”, ще го изпратим във ВСС, за да се знае - какъв потенциал има в съдебната система.
„За българския съдия - да се тиражират лъжи, не е проблем. Ако за ВСС политическият преврат е нещо нормално и не се вземат мерки, ще го изпратим до посолствата на страните-членки на Европейския съюз (ЕС) и Европейската комисия (ЕК). Ще обжалваме разпореждането на недоразумението Мирослав Георгиев – съдията”, заяви още Румен Петков, предаде Фокус.
В мотивите на съда се казва, че „деянието не се намира за съставомерено от обективна страна, при така описаните в тъжбата факти, съдията-докладчик не намира за нужно да обсъжда дали са налице признаците от субективната страна на деянието и квалифициращите такива.
Предвид обсъдените по-горе доводи, съдията-докладчик намира, че наказателното производство следва да бъде прекратено. Така мотивиран и на основание чл. 250, ал. 1.2 от НКП е разпоредено прекратяване наказателното производство.
Изказването на Сергей Станишев – АБВ да бъде наричан „властолюбив проект”, за мен това е цинизъм и мисля да подмина това изказване. АБВ няма да търси свое представителство в парламента, каза още Петков.
„Ние не сме участвали в тези парламентарни избори, но не крием, че не са малко народните представители от Коалиция за България, които в частни разговори декларират симпатии и разбирателство. Това не е повод обаче, АБВ да търси свое представителство.
Убеден съм, че изкуственото формиране на политическо пространство в Народното събрание е лош знак. То е лош знак за избирателите, но и много лош показател за политическата култура в страната.
Не може по-малко от година, от формирането на парламента и вътре да има народни представители, които се аташират, които се пришиват и, които се припознават към политически сили, несъществували по време на политическата кампания. Това не е нормално”, допълни още Румен Петков.