Тръгваме към Крим, за да наблюдаваме за спазване на честността при провеждането на референдума. Това няма да ми е първата мисия като международен наблюдател. Добре би било парламентът ни да се беше напънал и да беше пратил депутати, които да наблюдават референдума.
Това каза бившият депутат от "Атака" Павел Чернев в сутрешния блок на БНТ. Работата ни е легална, прозрачна и подчинена на международните правни норми. Там има голямо българско малцинство и ние сме длъжни да ги защитим, добави Чернев.
Ако „демократичният” Запад продължава да отхвърля този референдум и да налага „своята демокрация" ние ще им го върнем. Няма да им танцуваме балет на тези насилници, които съставят черни списъци. Вземаме страната на българите в Украйна. Препоръчвам на България да се подготви да приеме тези българи, които желаят да се завърнат у нас, каза още Чернев.
Той заяви, че неговата организация има близки отношения с редица хора от разнообразни балкански държави, които вече са заминали за Украйна.
„Подчертавам, че референдумът е висша форма на демокрация. Притеснява ме отказът на Европа да признае тези референдуми не само в Украйна, но и в Швейцария например. Центърът за геополитически анализи се занимава с процесите на пряка демокрация в Европа и покрай границите й. Ние се занимаваме с тези въпроси и ние имаме активна позиция - наблюдение на изборния процес и референдума. Ние сами ще си финансираме пътуванията - чрез членския ни внос в Центъра", каза още той.
Трябва да се зачете демократичният вот на хората и ако те решат, че искат да се отцепят от Украйна - това е тяхно право, отговори Чернев на въпрос дали Крим трябва да се присъедини към Русия.