Съединените щати продължават координацията за формиране на международна реакция след кибератаката срещу "Сони пикчърс", за която ФБР обвини Северна Корея. Вашингтон вече е провел консултации с Великобритания, Австралия, Нова Зеландия,Южна Корея, Япония, Китай и Русия. Властите искат съдействие за блокиране на евентуални бъдещи кибер атаки от страна на Пхенян.
"Сони" отмени пускането по кината на филма, в който се описва убийството на севернокорейския лидер Ким Чен-Ун, след като хакери разпространиха компрометиращи имейли на служители на компанията и за актьорите в лентата. Според изпълнителния директор Майкъл Линтън, "Сони" е взела решението, след като повечето кина в Съединените щати са отказали да прожектират филма, но това не е "отказване":
Не сме се огънали, не сме се отказали. Но ние не притажаме киносалоните, не можем да определяме дали даден филм ще бъде излъчен в тях. Бяхме обект на най-бруталната кибер атака в американската история и устояхме в продължение на три седмици, под огромен стрес и при страхотни трудности. Всичко с цел да запазим бизнеса си и филмът да стигне до публиката, предаде БНР.
Пхенян отрече да е съпричастен към атаката и предложи съвместно разследване на случая с Вашингтон. Според американската администрация обаче Пхенян трябва да си признае вината и да компенсира "Сони пикчърс".
Президентът Барак Обама, който е на почивка на Хаваите, обмисля какъв да бъде отговорът на неговото правителство на хакерската атака.