Ако продължим да мълчим за КТБ, случаят ще бъде заметен. Това се и цели. Дадохме възможност регулаторите да направят това, което се прави в такава ситуация. Имаме специален регулатор - БНБ, именно за да няма случаи на източване на 5 млрд. лв. Те затова са там, затова го има този регулатор. Това е основната причина въобще да има БНБ - за да не бъде възможен казусът „КТБ". Понеже КТБ е публична компания, другият финансов регулатор - КФН, също е солидарно отговорна.
Това заяви пред БНР Мартин Димитров от Реформаторския блок. След провал от такъв порядък се подава оставка - нищо друго не можеш да направиш. Виждаме, че това не се случва. В случая с КФН ни прави много лошо впечатление, че вместо да се атакуват сделки със свързани лица, вместо да се осигурява надзор на финансовия пазар, в последно време комисията се е заинатила и преследва медии, които са извадили дадени факти. Не казвам, че медиите са винаги прави, добави Димитров.
С тези регулатори рискуваме утре да се повтори тази картина, т.е. да имаме нова подобна афера. Тези хора, които веднъж са го допуснали, каква е гаранцията, че утре пак няма да го повторят.
Димитров бе категоричен, че ако няма пълна промяна в регулаторите, рискуваме да се случи "КТБ 2".