Тези, които наричаме гнили ябълки, са между 6 и 18-20 човека в съдебната система, които са частично прокурори, частично съдии и такива, които са им посредници като т. нар. Красьо Черничкия.
Това коментира икономистът Красен Станчев в „Още от деня“ по БНТ.
Тогава, когато племената са номадски, няма опазване на ресурсите и се разрушава околната среда. България през 1989 г. беше една от най-замърсените страни в света. Сега фалиралите предприятия, които замърсяваха най-много околната среда, имат частни собственици и са най-добре работещите в Европа. Когато има частен собственик, институциите го санкционират. Те знаят, че има органи, които ще ги накажат, и затова спазват правилата.
Когато е държавна собственост нещата не стоят така. Започва се с конфликт на интереси и др. Правителството на Жан Виденов се провали не защото трябваше да се уволнят 800 000 работници, а да се премахнат 800 директори.
За лошите и добрите зелени и природозащитници е важно кой как схваща икономиката, а идеята да ги разделяме е просто, за да се бие камбаната. Идеята е, че когато можеш да осъдиш вредителя, че ти замърсява въздуха или водата, то тогава той плаща и всички са доволни.
100% популистко е мнозинство в парламента сега и това е упрек към избирателите, заяви Станчев. От 240 депутати 6 или 7 са тези, които могат да внесат разум, но те биват заглушавани и от съпартийците си, и от опозицията, и от правителството. Не е лошо да мерят преди да режат е съветът на икономиста към депутатите.