„За мен тази структура на блока е изчерпана”, каза Петър Москов, коментирайки отношенията в Реформаторския блок. Според него, партиите в блока трябва да решат дали да бъдат една структура. Този разговор е отдавна назрял”, категоричен бе министърът в „Събуди се” по "Нова телевизия" .
„Без ясна структура, без ясно изработване на решения и орган, който да ги взема, не може да съществува”, смята Москов. По думите му, ако има слабост на блока, тя е свързана именно с това – структурата. Това, обаче, не означава разпадане на коалицията, посочи той.
„В думите на Борисов за начина, по който се държи блока в парламента, има много истина. Аз го изпитах лично на гърба си”, допълни Москов.
Метли, шейни, нямат особено място в политиката, когато целта е една единствена – да се гарантира сигурност, стабилност. Така той коментира страстите в парламента от последната седмица и разменените остри реплики между Реформаторския блок и ГЕРБ.„В парламента надделя предизборната кампания”, смята Москов. „Истината е следната: Когато РБ и ГЕРБ гласуват различно, кой е победителят определя ДПС. Това се случи в последната седмица”, допълни той.
Той коментира още и избора на Мая Манолава за омбудсман.„Кой е избрал Мая Манолова – очевидно не Реформаторският блок”, заяви той. Основният му аргумент е, че блокът е предложил Константин Пенчев и няма как да е гласувал против собствения си кандидат.
Москов обясни и защо реформаторите не подкрепиха два от трите въпроса на референдума. Според него, въпросът за мажоритарния вот е „некоректно и лошо зададен, за да не може да получи парламентарна подкрепа”. „Хората ще бъдат излъгани”, смята той. „Президентът не ни е чул когато е формулирал въпроса”, каза Москов и добави, че дори хората да кажат „да” на мажоритарния вот, парламентът е този, който ще определи колко точно депутати да бъдат избирани мажоритарно – може да са 3, 5 или всичките 240. „Въпрос, който е некоректно зададен, не би трябвало да е въпрос на референдума”, заяви Москов. „Аз нямам проблем да се явя на мажоритарен вот с тези, които упрекват РБ в момента”, допълни той.
Относно задължителното гласуване, министърът посочи: „Да вменяваме задължение на хората да гласуват, всъщност означава неразбиране на проблема”. „Промяната трябва да дойде от качеството на хората, които биват избирани”, изтъкна той.